egitim-585

Çınarcıklı öğrenciler Portekiz’de… (16.02.2019)

Çınarcık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri, Aveiro koordinatörlüğünde yürütülen, Erasmus+ 2016 “Euro4Cience” isimli proje için Portekiz’in Aveiro şehrine gitti.
Haberin devamı >>Bursa´da gerçekleştirilen FLL Lego Robot Tasarım Yarışması´nda Yükselen Yıldız Ödülü’ne layık görülen Şehit Ahmet Uzun Ortaokulu Robotik Kodlama Takımı (TOKİBOT), Okul Müdürü Bahadır Kahraman ile İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun’u makamında ziyaret etti.
Haberin devamı >>Brain Storms’tan büyük başarı... (13.02.2019)

75. Yıl Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu Robot Takımı Brain Storms, katıldığı yarışmada mekanik tasarım ödülü aldı.
Haberin devamı >>Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) İl Temsilciliği, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik düzenlemiş olduğu Necip Fazıl Kısakürek konulu şiir okuma ve bilgi yarışmasının elemelerini gerçekleştirdi.
Haberin devamı >>DOĞA’nın YDRobotiX takımı ulusal turnuva yolcusu... (12.02.2019)

YDRobotiX adıyla yarışan Yalova Doğa Ortaokul öğrencileri başarılı performansları sonucu 9-10 Mart 2019 tarihlerinde fuarizmir’de gerçekleşecek Bilim Kahramanları Buluşuyor/FIRST® LEGO® League (FLL) 15.Ulusal Turnuva’sına katılmaya hak kazandılar.
Haberin devamı >>Miniklerin Yürüyen Köşk battaniyesi Konya’ya yolcu... (09.02.2019)

İl Milli Eğitim Müdürü Ali Tosun, Gazi Osman Paşa İlkokulu Anasınıfı öğrencilerinin “81 İl 81 Masal 1 Battaniye” eTwining Projesi için Yürüyen Köşk battaniyesine parmak izi verdi.
Haberin devamı >>Umut Tohumları Projesi’nin kapanışı yapıldı... (08.02.2019)

Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Gençlik Spor İl Müdürlüğü tarafından ortaklaşa yürütülen Umut Tohumları Projesi’nin kapanış programı, Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirildi.
Haberin devamı >>Özyiğit, kampanyayı öğrencilerle başlattı... (08.02.2019)

Altınova Kaymakamı Regaip Ahmet Özyiğit, Altınova Vakıfbank İlkokulu’nda öğrencilerle bir araya geldi. Özyiğit, İçişleri Bakanlığı tarafından başlatılan “Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın” kampanyasını öğrencilerle birlikte başlattı.
Haberin devamı >>Kaşgarlı Mahmut Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Yalova Gençlik Merkezi'nin paydaş olarak gerçekleştirdiği "Ritme Ayak Uydur" projesi kapsamında, öğrenciler için Bursa gezisi düzenlendi.
Haberin devamı >>Ağrı’daki öğrencilere karne hediyesi gönderdiler... (04.02.2019)

Yalova Yeni Yaşam Engelliler Derneği gönüllü olan 20 kişilik ekibiyle, Ağrı Doğubeyazıt’taki bir köy okulundaki öğürencilere karne hediyesi gönderdi. Hayırseverlerin desteğiyle alınan bot ve montlar, öğrencilere ulaştırıldı.
Haberin devamı >>